V rámci objednávky přes e-shop je nutné dodržet počet láhví po šesti kusech, tzn. v násobcích šesti. Pro více informací prosím klikněte ZDE, odst. "Minimální objednané množství".

Zlatý a stříbrný Salon vín 2022

  admin

Zlatý a stříbrný Salon vín 2022

To je hned z kraje roku veliký úspěch!

V nejprestižnější české vinařské soutěži získalo naše vinařství medaile hned dvě – zlatou a stříbrnou, a to za Modrý Portugal 2017 a Ryzlink rýnský 2017, obě suchá, obě v pozdním sběru a obě z řady Sapphire Collection. 


„Zlatý medailista má ve vůni směs peckovitého ovoce s marmeládovými tóny, chuť plnější a bohatou, s ovocnými nuancemi nazrálých třešní až višní, a pochází ze Strážnice ze Slovácka“, charakterizoval medailistu majitel vinařství Mgr. Lukáš Lukáš.


Do soutěže, jejíž nominační kola za jednotlivé podoblasti se uskutečnila v minulých měsících, se přihlásilo 2 402 moravských a českých vín. Ve finálovém kole posuzovala odborná porota 400 vzorků ze kterých dle přísných kritérií vybrala pouze 100 nejlepších vín Čech a Moravy pro rok 2022.


Lukáš, sebevědomě dodává: „Získané ocenění nám udělalo velikou radost. Mimo jiné potvrzuje naši dlouholetou strategii, kdy se u těchto linií snažíme prioritně o maximální kvalitu a výjimečnou chuť, před množstvím a nízkou cenou. A jak se říká – jak na Nový rok, tak po celý rok, takže doufáme že i letos nezůstane jen u tohoto úspěchu“.

O OCENĚNÝCH VÍNECH

Modrý Portugal 2017
Suché víno, pozdní sběr, Sapphire Collection

Charakteristika
Ve vůni se objevuje směs peckovitého ovoce s marmeládovými tóny, chuť je plnější, bohatá, s ovocnými nuancemi nazrálých třešní až višní.

Vlastnosti
Barva: Červené víno
Druh: Suché víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Obsah alkoholu: 14,0 %

Ryzlink rynsky 2017, pozdni sber, suche, stribrna medaile Salon vin 2022

Ryzlink rýnský 2017
Suché víno, pozdní sběr, Sapphire Collection

Charakteristika
Král vín nebo také víno králů. Vůně je příjemná, lehce ovocitá s meruňkovým nádechem. V chuti pozorujeme lehké tóny směsi exotického ovoce, v dochuti pak pěkný meruňkový závěr.

Vlastnosti
Barva: Bílé víno
Druh: Suché víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Obsah alkoholu: 13,0 %

Obě oceněná vína jsou z prémiové řady Sapphire Collection.


Vína této kolekce a Brilliant Collection, reprezentují Vinařství pánů z Lipé, ale také vína ze Slovácké oblasti a lze je ochutnat v naší vinotéce ve Vracově, nebo si je objednat na e-shopu ZDE.--- --- ---

PRO MÉDIA

Tisková zpráva k soutěži ZDE.