V rámci objednávky přes e-shop je nutné dodržet počet láhví po šesti kusech, tzn. v násobcích šesti. Pro více informací prosím klikněte ZDE, odst. "Minimální objednané množství".

ZAKLETÉ PÍRKO – nová pohádka Zdeňka Trošky

  Vinařství pánů z Lipé

ZAKLETÉ PÍRKO – nová pohádka Zdeňka Trošky

Jsme hrdí partneři pohádky Zakleté pírko, která je v řadě devátou pohádkou režiséra Zdeňka Trošky. Hlavní nadpřirozenou postavou je zde pro tentokrát vodník, který má kromě buchet rád lahodné víno – to naše.

Kromě toho, že vodník má rád víno pánů z Lipé, umí chodit po vodě, mluví s kachnou a skáče jako žába, jak je vidět na fotkách z druhého natáčecího týdne.

Režisér Zdeněk Troška poodhaluje děj: „Půjde opět o klasickou pohádku. Vypráví příběh chudé dívky, která se vydá do světa vysvobodit zakletého prince.“

Pohádka je o třech sestrách, dvě jsou zlomyslné a ta poslední, Aninka, je taková chudinka, která jim musí sloužit. V lese najde peříčko, doma jí vypadne z kapsičky, ona ho sebere, políbí a najednou před ní stojí krásný princ, kterého zaklela zlá princezna. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Aninka jde pak do světa, zachrání vodníčka, který jí pomáhá prince zachránit.

„Klidně prozradím konec, je to pohádka, nakonec se vezmou," nastiňuje dále Zdeněk Troška děj nové pohádky.

„Vodník v této pohádce je v podstatě druhou hlavní postavou, doprovází Aninku na cestách a pomáhá jí v překonání nečekaných překážek. Je to milý, usměvavý, veselý, zelený chlapík, kterému chutnají buchty s mákem, víno a jahody. Spolu s čertem jsou mými nejmilejšími pohádkovými postavičkami,“ odhaluje dále Troška.

Pohádka se natáčí v květnu a červnu ve skanzenu v Přerově nad Labem, ve Veltrusích, Manětíně a na Helfenburku u Bavorova.

Hlavní roli Aninky hraje Anastasia Chocholatá, vodníka herec a komik Lukáš Pavlásek, ve filmu se dále objeví Petr Urban, Šárka Vaculíková, Lucie Polišenská, Marek Lambora či Dana Syslová a Jitka Smutná. Nezastupitelné místo mají v pohádce i živá zvířata.

Scénář napsal Zdeněk Troška společně s Markem Kališem.

V předpremiérách uvidí pohádku diváci v kinech od. 17. prosince, tedy v předvánočním čase, do široké distribuce se pak Zakleté pírko dostane 2. ledna 2020.

Autor fotek: Vojtěch Resler
Zdroj: www.facebook.com/zakletepirko/, sedmicka.tyden.cz, idnes.cz

01.jpg
01.jpg
01.jpg
01.jpg
01.jpg
01.jpg
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg